Що ж таке "захоплення"?

Захоплення (хобі) - це узагальнена назва улюблених занять або розваг, що не є робочою спеціальністю і до яких вдаються у вільний час.                            

 Щодо походження терміна існують дві основні теорії.

1. У середньовічній Європі серед дворянства вельми популярною розвагою було так зване «соколине полювання». Одним з найпопулярніших мисливських птахів, що в ньому використовувались, був Підсоколик, який англійською мовою називається zahoplenia.

2. Згідно з іншою версією, назва походить від спеціальної породи невеликих за розміром коней, що їх використовували для прогулянок; назва цієї породи в англійській мові — hobby.

КЛАСИФІКАЦІЯ! Зустрічаються такі типи захоплень:   

Інтелектуально-естетичні захоплення - пов’язані з глибоким інтересом до найулюбленішої справи (музики, малювання, радіотехніки, історії або до розведення квітів, птахів, риб і т. д.).

До цієї ж групи відносяться і любителі постійно що-небудь винаходити або конструювати. Цей вид захоплень найбільш властивий підліткам. 

Тілесно-мануальні - пов’язані з намірами укріпити свою силу, витривалість, спритність. Сюди відносяться заняття різноманітними видами спорту, наприклад карате або інші види єдиноборств, а також прагнення навчитися що не будь майструвати, вишивати, їздити на велосипеді, мотоциклі або автомобілі.

Накопичувальні захоплення — це насамперед колекціонування у всіх його видах. Стійкий потяг до колекціонування часто поєднується з особливою прискіпливістю та акуратністю.

Егоцентричні захоплення — всілякі заняття, показна сторона яких дозволяє опинитися в центрі уваги оточуючих. Частіше за все це художня самодіяльність, особливо модні її форми — участь в аматорських естрадних ансамблях насамперед, іноді спортивні змагання — все, що дає можливість публічних виступів, зосередження на собі загальної уваги.

Сюди ж може відноситись захоплення екстравагантним одягом. Звичайно, все це буде суттєво відрізнятися мотивами. Однак всі ці заняття мають на меті — демонстрацію своїх успіхів, привернення уваги оригінальністю своїх захоплень, бажання піднестись в очах оточуючих, вислуховувати у свою адресу захоплення і похвалу.

Азартні захоплення — картярські ігри, ставки на хокейних та футбольних матчах, різноманітні парі на гроші, захоплення грою на ігрових автоматах і т. д. Види захоплень можуть змінюватись, але кожне з них керується азартом.

Інформативно-комунікативні захоплення проявляються в прагненні отримання нової легкої інформації, яка не потребує ніякої критичної інтелектуальної обробки, а також потребою великої кількості поверхових контактів, які дозволяють цією інформацією обмінюватися. Багатогодинні порожні розмови із випадковими приятелями, детективно-пригодницькі фільми, рідше книги того ж змісту, багато годин перед телевізором – зміст цього роду захоплень. Контактам и знайомствам віддається перевага таким же легким, як і сама інформація.

Естетично-емоційні захоплення - пов’язані з глибоким інтересом до найулюбленішої справи (музики, малювання, радіотехніки, історії або до розведення квітів, птахів, риб і т. д.).

До цієї ж групи відносяться і любителі постійно що-небудь оригінадьне створювати  або винаходити. Цей вид захоплень найбільш популярніший серед населення. 

Захоплення, які найбільш популярні серед людей:

1. Читання книг.

2. Блогерство.

3. Колекціонування чогось.

4. Заняття спортом.

5. Відгадування кросвордів.

6. Азартні ігри.

7. Музика.

8. Кіноіндустрія.

9. Віртуальні ігри.

10. Автомобілі. 

Використані ресурси: 

https://cutt.ly/MgFdKLB  

https://cutt.ly/igFdVe3

А чи війшло ваше захоплення у наш ТОП 10? Відповідь пишіть у коментарях.

Немає коментарів:

Дописати коментар