Історії успішних людей

Якщо у вас немає значимої бази для старту - не хвилюйтеся: у багатьох успішних людей теж її не було. Ті, кому сьогодні заздрять мільйони, переживали невдачі і банкрутства, періоди безробіття і безгрошів'я. Пропонуємо вашій увазі 7 надихаючих історій.

                                 Генрі Форд

Засновник легендарної Ford Motor Company, народився в сім'ї звичайній сільській родині і міг би продовжити фермерську династію, якби не його природна винахідливість і захоплення технікою. Він пройшов шлях від інженера-механіка в компанії Едісона, до володаря 161-го патенту, винахідника власної моделі "самохідного бензинового воза" і людини, який вперше в світі реалізував принцип конвеєрного збирання на виробництві.

                                     Стів Джобс

Він один з батьків-засновників Apple і кіностудії Pixar, був відрахований з престижного коледжу після першого ж семестру. А початок своєї кар'єри комп'ютерний геній присвятив пайці комп'ютерних плат в гаражі і спробам здати їх на реалізацію в найближчі магазини. Хто б міг подумати, що ці кустарні вироби зіграють свою роль в історії і через десятки років світ буде захоплюватися iPhone, iPad, і Mac?

                               Соічіро Хонда

Прізвище "Xонда" носять найкращі моделі японської мототехніки, починав винахідник з нуля не один раз. Народжений в майже бідній родині сільського коваля, він після закінчення школи довгих 6 років працював учнем авторемонтної майстерні та збирав гроші, щоб відкрити власну справу. Захоплення механізацією допомогло йому з часом заснувати власну компанію, запатентувати кілька винаходів і поставляти запчастини власного виробництва компанії "Тайота".

Однак землетрус 1945-го зруйнувало його фабрику практично вщент. Соічіро не опустив рук і далі продовжував займатись своїм захопленням. Він почав збирати спочатку мопеди, просто оснащуючи велосипеди моторами, а в 1948 - розпочав виробництво мотоциклів. Завзятість працьовитого японця було винагороджено: зараз техніка Хонда продається по всьому світу, а добробут засновника компанії до кінця його життя обчислювалася мільйонами.

                                  Рей Крок

 Рей Крок - це людина, завдяки якій мережа McDonald's вийшла далеко за рамки містечка Сан-Бернардіно в Каліфорнії і стала такою, якою знають її в усьому світі. До 52 років його, літнього торговця стаканчиками і міксерами для закладів громадського харчування, не можна було назвати успішним за жодними мірками. Однак саме Рею прийшла в голову ідея викупити франшизу у братів Мака і Діка Макдональдсів, а пізніше - і права на торгову марку. Він настйльки запопився своєю ідеєю, що навіть,  заложив житло і взяв кредит у банку. Рей Крок продавав франшизи на всіх континентах, окрім хіба Антарктиди, і зумів заробити 600 мільйонів $ лише завдяки ідеї та захопленню.

                               Урсула Бернс 

У. Бернс - афроамериканка, яка займає пост генерального директора компанії Xerox, народилася в дуже неблагополучному кварталі Манхеттена. З дитинства вона захоплювалась інженерією. Хоча Урсула Бернс була із бідної сім'ї, але захоплення її настільки мотивувала, що вона змогла вступити в Нью-Йоркський інститут і отримати спеціальність інженера-механіка.

Прийшовши на роботу в Xerox в якості стажиста, Урсула змогла вирости до віце-президента, а пізніше - до глави компанії. Одним із секретів свого успіху Урсула Бернс називає вміння слідувати своєму захопленню.

                           Інгвар Кампрад

Батько-засновник ІКЕА, народився в невеликому шведському містечку і не мав ніяких передумов до того, щоб досягти слави одного з найбагатших людей планети. Крім, хіба, дитячого захоплення  підприємливістю. Ще в школі він пробував заробляти гроші, продаючи сірники. А в 17 років, зібравши грошей і частково взявши у батька, відкрив фірму з назвою ІКЕА.

Спочатку ІКЕА пропонувала клієнтам всякі дрібниці типу кулькових ручок, але з часом, завдяки винахідливості Інгвара Кампрада, розрослася до неймовірних розмірів, зробивши свого засновника казково багатим.

                                    Ян Кум

Програміст, творець популярного месенджера WhatsApp. Його мама поїхала в США з України в 1992-му разом з сином і спочатку підробляла нянею. Ян теж не цурався будь-якої роботи і мив підлогу в супермаркеті. Паралельно багато читав та захоплювався комп'ютерною літературою. Університет Сан-Хосе він так і не закінчив, але зате підліткове захоплення допомогло йому  вступити в хакерський клуб w00w00 і отримати роботу в Yahoo.

У 2009-му разом з Брайаном Ектоном Ян придумав безкоштовний месенджер для смартфонів, який пізніше продав Марку Цукербергу за божевільні 19 мільярдів $.

Використані ресурси: https://cutt.ly/3gFESB6 

Чи здивувала вас котрась із історій? Можливо ви знаєте схожі історії про людей, які досягли успіху завдяки своїм захопленням? Чекаємо від вас зворотнього зв'язку у коментарях.

 

 

 


Немає коментарів:

Дописати коментар